Dnes je: 22.06.2024
Přesný čas: 11:05:14
Vlek mimo provoz Na úvod Kontakt
Lyžařský vlek Pěnkavčí vrch - lyžování 1000 m n.m.
Stav sněhu: 0 cm > Nového sněhu: 0 cm k 26.02.2024
English Deutsch

Den Pěnkaváku

Vybrat jiný ročník »

Ročník: 2019

Podesáté Den Pěnkaváku!!!

Když jsme před 10 lety přišli s myšlenkou, že by bylo fajn se jednou za rok sejít na sněhu s kamarády, známými, místními i cizími či prostě s příznivci lokality Pěnkavčího vrchu, netušili jsme, že vznikne hezká tradice. Ovlivňujících faktorů v nadmořské výšce 1000 m n.m., navíc trochu stranou hlavních skiresortů, může být vždycky dost - od počasí přes nedostatek sněhu až po obsazenost chalup v okolí... Nicméně, pouze s výjimkou roku 2014, kdy byla naše stráň totálně bez sněhu, se nám v sobotu 2. března 2019 podařilo sejít již podesáté!

Snad nám mohlo o něco více přát počasí - slunce, které přes půlku týdne deptalo sněhovou pokrývku na Pěnkaváku, nás letos během víkendu ani jednou nepozdravilo. Zatažená obloha a po celý den teplota mírně nad nulou dělaly organizátorům problémy s jinak dokonale připravenou skicrossovou tratí.

» Fotografie z akce «

Desátý Den Pěnkaváku letos přilákal 140 návštěvníků, z toho 75 se zaregistrovalo do závodu (40 v dětských kategoriích a 35 v kategoriích dospělých).
V hlavních dopoledních závodech dne - dětských lyžařských kategoriích - zvítězili v kategorii dětí do 10 let Dimitar Ivanovský a Adélka Kratochvílová, v kategorii nad 10 let Adam Švanda a Veronika Kučerová.
Ceny nejmenším závodníkům jako každý rok předával Krakonoš, velký příznivec Pěnkavčího vrchu.

Nechyběla ani již tradiční disciplína Dne Pěnkaváku - závod v běhu na lyžích okolo Pěnkavčího vrchu, jehož trať měří necelých 5 kilometrů.
Na start se postavilo podobně jako loni 12 závodníků včetně 3 žen. A pozor, letos padl historický rekordní čas tratě (původně 12:25)! Nový rekord trati má po letošním ročníku hodnotu 11:19 a zasloužil se o něj Jan Hais. Blahopřejeme!!! Nejlepší žena Kateřina Kratochvílová proťala cílovou čáru v čase 15:29, což je o více než 2 minuty lepší čas než vloni. Inu, usilovný trénink ovoce přináší... :-)

Závěr dne patřil dospělým, kteří si na svahu změřili síly ve třech hlavních kategoriích.
V ženách se na lyžích z vítězství radovala opět Diana Macková s časem 00:42,00, v mužích pak na lyžích vyhrál její muž Jonáš Macek, jenž dokázal naši skicrossovou trať proletět v nejrychlejším čase dne 00:36,81. Ve smíšené kategorii snowboardistů se stal vítězem Martin Pecha (00:48,84).

K pohodové atmosféře jako každým rokem přispěl stánek Chalupy U Dudků s mnoha místními dobrotami.
Dík patří i všem organizátorům-vlekařům.

Vlekaři rovněž velmi děkují všem partnerům a podporovatelům 10. Dne Pěnkaváku:

Partneři akce

RENOMIA, a.s., FOMEI, a.s., Hotel Bouda Jana, Chalupa U Dudků, Ubytování Červenka, Bouda Tonička

Oficiální výsledky (PDF)

Kategorie:

Aktuální informace z vleku

+420 603 317 726

Informace pro členy družstva | Ubytování | Fotogalerie | Ceník jízdného | Běžecký okruh | Kontakt
Copyright © 2002-2024
Program a kódování: Ing. Tomáš Souček