Dnes je: 22.06.2024
Přesný čas: 11:29:56
Vlek mimo provoz Na úvod Kontakt
Lyžařský vlek Pěnkavčí vrch - lyžování 1000 m n.m.
Stav sněhu: 0 cm > Nového sněhu: 0 cm k 26.02.2024
English Deutsch

Krkonoše

31. května 2010
Přiložený soubor (pdf, 141.23 kB):  Adobe PDF soubor
Cyklobusy v Krkonoších a Podkrkonoší

Krkonošemi a v Podkrkonoší začnou od soboty 29. května 2010 opět projíždět autobusy vybavené pro přepravu jízdních kol. Síť linek propojujících hory ze západu na východ a z jihu na sever.

Přípoji z Vrchlabí se dopravíte do Harrachova, Pece pod Sněžkou, do Špindlerova Mlýna a na hraniční přechod s Polskem na Špindlerovu boudu. Přímým spojením z Úpice přes Trutnov na Pomezní Boudy. Linkou ve směru Hradec Králové, Hořice, Kuks, Dvůr Králové, Vrchlabí a zpět.

Jízdní řády jsou k dispozici na autobusových zastávkách nebo v krkonošských informačních centrech. Vydáno je 50 tisíc kusů propagačních letáčků, s jízdními řády a tipy na výlety, ale také upozorněním, že v případě mimořádně velkého počtu zájemců mohou být cyklobusy na trase opožděny.
Cyklobus jede v květnu a červnu vždy o víkendech. Během hlavních prázdnin denně. V září ve čtvrtek, sobotu a neděli.
13. ledna 2010
Přiložený soubor (pdf, 155.87 kB):  Adobe PDF soubor
Aktuálně z regionu

Setkání pracovníků krkonošských informačních center na marketingové skupině Krkonoš - svazku měst a obcí přinese vždy horké novinky. Taková setkání jsou totiž velmi užitečným zdrojem toku informací. Na východě Krkonoš pak mají přehled, co se děje na západě, a opačně. Posuďte sami, v krátkosti i vám přinášíme některé ze zajímavých upoutávek.

Ve Vrchlabí proběhlo otevření Kulturního domu Střelnice po celkové rekonstrukci. Naplánován je bohatý kulturní program: divadlo Járy Cimrmana (České Nebe), koncert Bratrů Ebenů (Chlebíčky), Václava Koubka, divadelní představení Poprask na Laguně, Divadlo Kalich (Bez Předsudků).
V Jilemnici pokračuje výstava "Krajka 19. a 20. století ze sbírek Muzea krajky ve Vamberku", v drátenické dílně mohou zájemci navštívit sobotní kurzy lidové tvorby a řemesel vždy od 8 do 12 hodin. Dne 18. února se uskuteční koncert skupiny Poutníci. V březnu je naplánován koncert Anety Langerové a 14. dubna hostuje Klicperovo divadlo Hradec Králové s hrou Odcházení Václava Havla.
Správa KRNAP vydala Atlas krkonošských rostlin. K dostání je za zvýhodněnou cenu 480 Kč ve všech informačních centrech Správy KRNAP. Znovu otevřena je expozice Šindelka v Harrachově, a pokračují výstavy malířů Františka Karla Hrona a Zuzany Kadlecové.
Do Špindlerova Mlýna přijel televizní štáb k natáčení dalšího dílu pořadu Toulavá kamera se zaměřením na běžecké lyžování. Probíhá permanentní zasněžování sjezdovek, počty lyžařů jsou prý nižší než v loňském roce touto dobou.
Informační centrum a vydavatelství Veselý Výlet z Temného Dolu vydalo další číslo časopisu Veselý výlet. V Peci pod Sněžkou zaznamenali úbytek turistů - lyžařů. Ti, kteří lyžují, nečekají velké fronty u vleků, pohyb na sjezdovkách je bezpečnější. V Temném Dole pokračuje výstava "Srdečná záležitost" Zuzany Krajčovičové.
V Žacléři - Prkenném Dole lyžují na všech sjezdovkách, v městském muzeu je k vidění výstava Sametová revoluce. Dne 6. února je možné vyslechnout varhanní koncert.
V Rokytnici nad Jizerou mají na 16. ledna připraveny skialpinistické závody, 16. a 17. ledna reprízu představení Nejkrásnější válka v podání Rokytnických ochotníků. Ve dnech 12. – 13. února se koná další Pašerácký víkend, 20. února zastavení s Krkonošskými poudačkami se Slávkou Hubačíkovou. V Rokytnici nad Jizerou je v provozu pouze část těch sjezdovek, které mají technické zasněžování.
Ve Vysokém nad Jizerou jsou všechny vleky v provozu. Na Benecku platí "Karta hosta" se slevami, kterou získají pouze ti, kteří jsou ubytovaní u členů Sdružení podnikatelů cestovního ruchu. Většina lyžařských vleků, kde mají technické zasněžování, je provozu, pro nedostatek sněhu není otevřen snowtubing.
7. ledna 2010
Přiložený soubor (pdf, 161.45 kB):  Adobe PDF soubor
Oficiální turistický web Krkonoš
www.krkonose.eu

Na programu lednového setkání pracovní marketingové skupiny Krkonoš - svazku měst a obcí byl prvním bodem jednání nový systém, design a obsah oficiálních webových stránek.

Web www.krkonose.eu byl po několika měsících permanentní systematické práce, příprav a konzultací, koncem uplynulého roku 2009 spuštěn. Je mohutně rozpracován, již nyní obsahuje řadu dat a informací, ale podle zpracovatelů, pracovníků Regionálního krkonošského informačního centra z Vrchlabí, bude procházet stálou modernizací a vývojem.

Pracovníci krkonošských informačních center, jako členové marketingové skupiny Svazku, se v průběhu tvorby stránek aktivně podíleli na jejich obsahu. V této fázi byli přizváni k další spolupráci a to jako přísní posuzovatelé. "Buďte kritičtí, zkontrolujte vše, co a jak má být, doplňte všechny poskytované služby, prohlédněte fotografie. Buďte ale také tolerantní," uvedla na poradě Mirka Chaloupská ze Svazku Krkonoše, "stránky jsou ve vývoji, neustále je doplňujeme. Nyní je musíme podrobit pečlivé kontrole správnosti. Chceme eliminovat všechny možné chyby, doplnit chybějící data, vyladit logiku vyhledávání a usnadnit všem přístup k informacím. Jedině tak budou mít stránky smysl. Spolupracujeme s řadou partnerů, snažíme se vyjít všem vstříc."

Stránky jsou přeloženy do němčiny, polštiny a angličtiny. Ne u všech odkazů jsou v současné době mutace dokončeny, postupně ale budou doplněny.

M. Chaloupská dále sdělila: "Znalost nového systému webových stránek se vyplatí všem. Ať pracovníkům infocenter, kteří v nich poměrně rychle vyhledají informace, které jsou po nich ze strany turistů žádány, tak samotným uživatelům například při potřebě zajistit si v Krkonoších ubytování. Naší snahou je, aby měl systém jednoduchou logiku. A tuto informaci, jako zpětnou vazbu, nám mohou poskytnou právě ti, kteří stránky budou pro svoji práci používat, totiž pracovníci informačních center."

Sami si www.krkonose.eu prohlédněte, pokud shledáte nedostatky, naleznete chybu nebo máte další připomínky, zpracovatelé je rádi uvítají.
20. ledna 2009
Přiložený soubor (word, 102.40 kB):  Dokument aplikace Microsoft Word
Třetí nejlepší jsou Krkonoše
Český statistický úřad (ČSU), státní agentura CzechTourism a další odborné instituce se pravidelně zabývají zjištěním, jak je na tom naše republika z hlediska turistické návštěvnosti. Není od věci nahlédnout do tabulek, porovnat čísla a zjistit, že turistický region Krkonoše je trvale na předních místech oblíbenosti jak u českých, tak zahraničních návštěvníků.

Patnáct turistických regionů v rámci České republiky bylo, na základě jednání, vymezeno v letech 1998/9. Jsou definovány jako území, pro které je typický určitý druh cestovního ruchu. Ten pak jednotlivé prvky dané oblasti spojuje a sjednocuje. Zároveň však i odlišuje od ostatních. Hlavní význam turistických regionů spočívá v možnosti ucelené prezentace. Má sloužit především k propagaci Česka v zahraničí, ale i podpoře domácího turismu.
13. prosince 2008
Přiložený soubor (word, 101.89 kB):  Dokument aplikace Microsoft Word
Zimobusy vyjedou

Řadu měsíců manažeři krkonošského svazku měst a obcí nemohli s určitostí konstatovat, zda bude v nejvyšších českých horách místním obyvatelům a návštěvníkům, tak jako vloni, k dispozici tzv. zimobus – autobus, jehož linky na sebe navazují tak, aby milovníkům bílých běžeckých stop umožnily poznat terén Krkonoš s návratem zpět do místa bydliště.

Důvodem byla nejasná situace s nově zařazenou linkou vedoucí ve směru Vrchlabí, Harrachov, Jakuzsyce v Polsku, kde je v běžeckém areálu pravidelně upravováno sto kilometrů tratí.
Koordinátorka celého projektu Dr. Miroslava Chaloupská ze Svazku Krkonoše blíže uvedla: "Řešili jsme hlavně jednotlivé zastávky autobusů, jehož linka vede na mezinárodní trase. Nebyl jednoduchý schvalovací proces jejich používání pro naši speciální dopravu, kterou je zimobus. Díky různým kompromisům jsme problém vyřešili, což nás velmi těší. Můžeme tak návštěvníkům Krkonoš a také místním lidem, díky zařazení linek na území Libereckého kraje do dopravní obslužnosti a za finančního přispění Královéhradeckého i Libereckého kraje, opět nabídnout vyhledávané služby, umožňující všestranné a pohodové sportovní vyžití."

První linky veřejné hromadné dopravy, umožňující přepravu lyží, vyjedou poprvé 27. prosince 2008. Provoz ukončí 22. března 2009. Pojedou vždy ve čtvrtek a v sobotu. Velkoplošné jízdní řády zimobusů naleznete na jednotlivých zastávkách. Plakáty a propagační letáky s jízdními řády získáte v krkonošských informačních centrech. Z bezpečnostních důvodů se nedoporučuje přeprava cestujících v lyžařských botách (přeskáčích).

Přejeme vám pěkné sportovní vyžití v Krkonošském lyžařském běžeckém ráji. Na úpravě více než 500 kilometrů běžeckých stop se v koordinaci Krkonoš – svazku měst a obcí a Správy Krkonošského národního parku spolupodílí více než dvacet subjektů.

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |

Aktuální informace z vleku

+420 603 317 726

Informace pro členy družstva | Ubytování | Fotogalerie | Ceník jízdného | Běžecký okruh | Kontakt
Copyright © 2002-2024
Program a kódování: Ing. Tomáš Souček